FAQ — najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz listę najczęściej zadawanych pytań. Staraliśmy się przewidzieć wszystkie możliwości. Jeśli jednak nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie – skorzystaj z formularza kontaktowego. faq

znak zapytania FAQCzy trzeba założyć konto w sklepie, aby dokonać zakupu?
Nie – żeby dokonać zakupu wzoru przykładowego BIZNESPLANU nie trzeba zakładać konta w sklepie.

znak zapytania FAQCzy istnieje możliwość anulowania zamówienia?
Co do zasady uprawnienie to nie przysługuje w przypadku umowy o dostarczenie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Sprzedawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

Jednak istnieje możliwość anulowania zamówienia w przypadkach, gdy:
– nie została dokonana płatność;
– płatność została dokonana, ale wzór BIZNESPLANU nie został jeszcze przez nas wysłany;
– dokonano zakupu kilku sztuk tego samego wzoru BIZNESPLANU (np. przez pomyłkę).

znak zapytania FAQCzy mogę zamówić BIZNESPLAN z „odroczoną” płatnością po otrzymaniu zakupionego wzoru?
Niestety nie — wysyłka zakupionego biznesplanu następuje przez e-mail w formacie PDF po wpłynięciu płatności na konto LUB przesłaniu potwierdzenia przelewu.

znak zapytania FAQW jakim czasie otrzymam zamówione pliki?
Zakupione wzory BIZNESPLANÓW wysyłamy w ciągu 24 godzin po zaksięgowaniu wpłaty, na adres e-mail wskazany w zamówieniu. Dostawa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki obsługiwaniu szybkich płatności, realizacja większości zleceń zamyka się w czasie 30 minut.

W przypadku przelewu konwencjonalnego — realizacja zamówienia może zająć kilka dni, gdyż właśnie tyle może trwać księgowanie przelewów pomiędzy bankami. Jeżeli wykonałeś/łaś przelew standardowy i zależy Ci na czasie, koniecznie prześlij nam potwierdzenie przelewu wygenerowanego z twojego konta bankowego na adres biuro@fachowa-porada.eu – możemy wtedy udostępnić Ci pliki przed właściwym zaksięgowaniem wpłaty. 

znak zapytania FAQOpłaciłem zakup z wykorzystaniem szybkich płatności, lecz nie otrzymałem plików.
Jeżeli nie widzisz w swojej skrzynce pocztowej wiadomości e-mail zawierającej plik z zakupionym BIZNESPLANEM — prosimy w pierwszej kolejności sprawdzić folder SPAM lub POWIADOMIENIA, gdyż może się zdarzyć — iż dany operator poczty elektronicznej skierował tam naszą korespondencję.

Jeżeli mimo wszystko nie widzisz plików, a jesteś pewien, że przelew został zrealizowany, napisz do nas na adres: biuro@fachowa-porada.eu – wskazując swoje imię i nazwisko, oraz ID zamówienia / tytuł zakupionego biznesplanu, a postaramy się niezwłocznie wyjaśnić sprawę.

znak zapytania FAQW jakim formacie udostępniacie dokumenty i jak je odczytać?
Wszystkie pliki udostępniamy w formacie PDF. Pliki można odczytać w oparciu dowolną przeglądarkę PDF (np. Adobe Reader, Foxit Reader). Pliki można otworzyć również za pomocą przeglądarki Google Chrome, i Opera (prawy klawisz myszy > otwórz za pomocą > …)
Program Adobe Reader można bezpłatnie pobrać tutaj: https://get.adobe.com/pl/reader/
Program Foxit Reader można bezpłatnie pobrać tutaj: http://foxitsoftware.pl/foxit/reader

znak zapytania FAQJak mogę wykorzystać zakupiony wzór biznesplanu?
Oferowane BIZNESPLANY to gotowe przykładowe publikacje, które mogą stanowić dla Kupującego wzór / wytyczne i pomoc merytoryczną do napisania własnego wniosku o dotację. 
Zostały one wykonane na potrzeby dofinansowania z Urzędu Pracy lub środków unijnych w oparciu dokumenty realnie złożone w poszczególnych Urzędach Pracy i/lub instytucjach realizujących projekty unijne.

Wszystkie oferowane przez nas wzory BIZNESPLANÓW są chronione prawem autorskim. Kupujący ma prawo dowolnie je wykorzystać wyłącznie w zakresie przygotowania własnych dokumentów dotyczących bezpośrednio ubiegania się przez niego o dotacje lub kredyt. W tym przypadku dozwolone jest modyfikowanie i wykorzystanie wybranych fragmentów udostępnianych wzorów bez informacji o źródle tekstu. Wszelkie inne wykorzystanie treści zakupionych BIZNESPLANÓW polegające na ich publikacji, rozpowszechnianiu, odsprzedaży bądź przetwarzaniu jest zabronione i stanowi naruszenie prawa.
Każda publikacja / BIZNESPLAN posiada unikatowy identyfikator ISBN (International Standard Book Number – międzynarodowy znormalizowany numer książki) nadany przez Bibliotekę Narodową oraz znak wodny, które umożliwiają identyfikację danego egzemplarza.

znak zapytania FAQCzy możliwe jest otrzymanie wzoru BIZNESPLANU pocztą tradycyjną w wersji drukowanej?
Niestety nie. Wysyłka zakupionego biznesplanu następuje w formacie PDF na wskazany przez Kupującego adres e-mail.

znak zapytania FAQCzy można otrzymać fakturę VAT?
Tak — Kupujący, który chce otrzymać fakturę VAT, zobowiązany jest podać prawidłowo wszelkie wymagane przez przepisy prawne dane do faktury (np. w informacji dla sprzedającego):
– imię i nazwisko / nazwa firmy kupującego
– adres kupującego
– NIP kupującego (jeśli kupujący to osoba fizyczna, zamiast NIP-u można podać PESEL)

znak zapytania FAQCo w przypadku, gdy wzoru dla firmy o interesującym mnie profilu nie ma w sklepie? 
Jeżeli nie znajdujesz interesującego Cię wzoru w naszym sklepie, a potrzebujesz wsparcia w przygotowaniu dokumentów o dotację na założenie własnej firmy, możemy zaoferować Ci indywidualną pomoc. Napisz na adres biuro@fachowa-porada.eu, podając adres Urzędu Pracy / Instytucji realizującej projekt dotacyjny, swoje dane kontaktowe i w 2-3 zdaniach profil planowanej firmy. Dokonamy indywidualnej wyceny i przedstawimy Ci ofertę.