BIZNESPLAN studio pilates (przykład 2023)

48,90  (z podatkiem VAT 5%)

– sporządzony wg wytycznych dla dotacji udzielanych w ramach przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej z Funduszy Unijnych w 2023 r.;
– wnioskowana kwota dotacji: 38 880,00 zł;
– objętość opracowania: 69 stron formatu A4;
identyfikator ISBN: 978-83-967175-0-4;

7 w magazynie

Przedstawiony w publikacji „BIZNESPLAN studio pilates” zakres oferowanych produktów / usług obejmuje:

  1. Trening grupowy (3-6 osób)
  2. Trening personalny indywidualny
  3. Trening personalny duo (dla 2 osób)

W ramach ww. treningów studio pilates oferuje m.in.:

– typ treningu bardzo poprawiający świadomość ciała i samopoczucie
– zajęcia typu „zdrowy kręgosłup”
– trening na platformie wibracyjnej
– zajęcia dla dzieci
– zajęcia pilatesu z wykorzystaniem hamaków
– „Extra Ciało” zajęcia, które wzmacniają i rzeźbią mięśnie
– zajęcia wspomagające jazdę konną
– pilates w ciąży
– pilates podczas nordic walking itd. 

Charakterystyka ogólna

Pilates to system ćwiczeń stworzony przez niemieckiego sportowca Josepha Pilatesa. Jest oparty na całościowym zrozumieniu sposobu pracy ludzkiego ciała. Pilates mistrzowsko łączy elementy kilku dyscyplin – jogi, baletu i gimnastyki.
Ćwiczenia pilates wzmacniają i uelastyczniają mięśnie, wydłużają ciało, rozwijają mięśnie głębokie, poprawiają równowagę, zwiększają siłę ciała od środka. Dzięki pilatesowi ciało staje się bardziej wysportowane i smukłe. Dodatkowym atutem jest fakt, że uprawianie pilatesu relaksuje – wykonywanie zrównoważonych ćwiczeń przy akompaniamencie spokojnej muzyki pozwala wyzbyć się stresu i lepiej radzić sobie z emocjami.

Otwarcie własnego studia pilates to świetny pomysł, który pozwala połączyć pasję z biznesem, być własnym szefem i stworzyć wyjątkowe miejsce działające na własnych zasadach.
Otwarcie studia pilates nie wymaga uzyskania żadnych pozwoleń, posiadania niezbędnych uprawnień czy spełnienia dodatkowych wymogów. Choć do otwarcia własnego studia pilates z maszynami nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień, to aby zapewnić odpowiedni poziom oferowanych usług trzeba doskonale znać sprzęt oraz sposób jego działania i możliwości treningowe. Magnesem przyciągającym klientów jest nie tylko wyróżniający się na tle konkurencji sprzęt i stosowana metoda ćwiczeń, ale również umiejętności trenera, wiedza, metody ćwiczeń i sposób pracy.

Otwierając studio pilates, przedsiębiorca może go prowadzić w dowolnej formie, poza spółką partnerską. Działalność gospodarczą rejestruje się w CEIDG (jednoosobowa działalność gospodarcza albo spółka cywilna) albo w KRS (spółka jawna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna). Wybierając jednak inne, niż jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka cywilna, formy prowadzenia działalności, trzeba się liczyć z bardziej skomplikowaną księgowością i rejestracją w KRS.

Świadcząc usługi rekreacyjno – sportowe, przedsiębiorca nie ma możliwości opodatkowania dochodów ze studia pilates w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych czy też w trybie karty podatkowej. Do wyboru więc ma:
– zasady ogólne oraz
– metodę liniową.

W przypadku świadczenia usług na rzecz osób fizycznych, po przekroczeniu obrotu sprzedaży w wysokości 20 tys. złotych w skali roku, należy dokonać zakupu kasy fiskalnej i ewidencjonowania na niej sprzedaży na rzecz wyżej wskazanych osób. Przy zakupie kasy fiskalnej podatnik ma możliwość skorzystania z ulgi na jej zakup.

Podstawowe numery PKD

Studio pilates należy do obiektów służących poprawie kondycji fizycznych. Dlatego PKD dla niego wynosi 93.13.Z. Ten numer określa działalność centrów i klubów fitness oraz innych obiektów służących poprawie kondycji fizycznej i kulturystyce.

Spis treści opracowania „BIZNESPLAN studio pilates”:

  1.  DANE WNIOSKODAWCY
    1.1. Podstawowe dane
    1.2. Podstawowe informacje
  1. SKRÓCONY OPIS PRZEDSIĘWZIĘCIA
    2.1. Rodzaj proponowanej działalności
    2.2. Skrócone dane dotyczące proponowanej inicjatywy
  1. PROJEKT PRZEDSIĘWZIĘCIA
    3.1. Przedstawienie projektu
    3.2. Oferta
    3.3. Rynek
    3.4. Konkurencja
    3.5. Cena
    3.6. Sprzedaż i przychód
    3.7. Proces produkcji / dostarczania
    3.8. Zagrożenia i możliwości
  1. PLANY WYDATKÓW
    4.1. Uzasadnienie wydatków w prowadzonej działalności gospodarczej
    4.2. Charakterystyka prowadzonej działalności gospodarczej
    4.3. Zestawienie wydatków w prowadzonej działalności gospodarczej
    4.4. Zasoby ludzkie
    4.5. Lokalizacja i zaplecze techniczne
  1. PLAN EKONOMICZNO-FINANSOWY
    5.1. Kalkulacja kosztów podjęcia działalności
    5.2. Źródła pokrycia wydatków
    5.3. Prognoza ekonomiczna działalności przedsiębiorstwa

UWAGA !!!!

Oferowane BIZNESPLANY to gotowe przykładowe publikacje, które mogą stanowić dla Klienta wzór / wytyczne i pomoc merytoryczną do napisania własnego wniosku o dotację.
Zostały one wykonane na potrzeby dofinansowania z Urzędu Pracy lub środków unijnych w oparciu o dokumenty realnie złożone w poszczególnych Urzędach Pracy i / lub instytucjach realizujących projekty unijne.

Dostępne GRATISY (jeden do wyboru):

  • PUBLIKACJA: „Rozpoczęcie działalności gospodarczej – Tworzenie biznesplanów oraz budżetów inwestycyjnych – wybrane zagadnienia” (6 stron)
  • lub drugi dowolnie wybrany BIZNESPLAN dostępny w naszym SKLEPIE (przy zamówieniu proszę podać tytuł)

Komplet materiałów wysyłamy w formacie PDF na podany przez Klienta adres e-mail

Może spodoba się również…